Gdzie wszywany jest Esperal? 

Esperal to skuteczny lek antyalkoholowy, który sprawia, że osoba po implantacji, która napije się alkoholu może spodziewać się zatrucia organizmu. Dlatego tak istotne jest to, żeby powstrzymywać się od spożywania trunków. Disulfiram, a więc główna substancja znajdująca się w Esperalu wywołuje reakcję nietolerancji alkoholu. W związku z tym, decyzja o wszyciu Esperalu powinna być podejmowana świadomie oraz po konsultacji z lekarzem. 

Gdzie można zapisać się na wszycie Esperalu?

Esperal wszywany jest zwykle w szpitalach bądź w placówkach odwykowych, zarówno państwowych, jak i prywatnych. Czasami lekarz może przyjechać do domu pacjenta, aby dokonać implantacji, jeśli na przykład stan chorego na to nie pozwala. 

Podanie Esperalu wiąże się ze zwiększonym wydzielaniem dopaminy, co pozwala osobie uzależnionej pozytywnie odbierać okres trzeźwości. 

Gdzie na ciele wszywany jest Esperal?

Obszary ciała, na których najczęściej wszywany jest Esperal Wrocław to łopatka i pośladki.
Są to miejsca trudniej dostępne, wobec czego nie ma ryzyka, że alkoholik mógłby sobie Esperal wyciągnąć. Disulfiram uwalnia się stopniowo, przez około od 8 do 13 miesięcy.
Czas i siła działania zależą od tego, ile tabletek zostało wszytych. Jeśli do ośrodka trafia osoba, która jest w trudnym stanie fizjologicznym, to najpierw będzie poddawana detoksykacji. Po detoksie, o ile tak zadecyduje lekarz, może być wszyty Esperal. 

Jak wygląda wszycie Esperalu w ośrodku? 

Na początku odbywa się wywiad medyczny, na podstawie którego lekarz podejmuje decyzję, czy dana osoba może być w ogóle zakwalifikowana do zabiegu. Gdy zachodzi taka konieczność, przeprowadzane są badania dodatkowe takie jak: 

  • ogólne badanie krwi i moczu,
  • biochemiczne badania krwi,
  • elektrokardiografia.

Pacjent powinien samodzielnie decydować o tym, czy chce mieć podaną wszywkę.
Jego motywacja jest tutaj kluczowa. O ile natomiast nie ma przeciwwskazań natury medycznej i jest to osoba trzeźwa, to zalecane jest podanie podskórne Esperalu jako jeden z elementów leczenia odwykowego. 

O czym musi pamiętać osoba, która ma wszyty Esperal? 

Osoba, która ma wszyty Esperal przede wszystkim musi pamiętać o tym, że lek ten działa mocno na organizm i już nawet niewielka ilość alkoholu może doprowadzić do zatrucia. Ponadto nie można przyjmować leków i słodyczy mających w składzie alkohol.
Nie mniej ważne pozostaje to, żeby samodzielnie nie wszywać sobie ani nie wyciągać wszywki alkoholowej, ponieważ jest to niebezpieczne dla zdrowia i życia. Należy pozostawać pod opieką lekarza.